قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری

برگزاری نشست خبری برگزاری همایش ملی عدالت خواهی از نهضت مشروطه نا گام دوم انقلاب اسلامی

رئیس  همایش ملی عدالت خواهی از نهضت مشروطه نا گام دوم انقلاب اسلامی در نشست خبری  این همایش و  در جمع خبرنگاران گفت : همایش «عدالت‌خواهی از مشروطه تا گام دوم انقلاب اسلامی» مجال و فرصتی ارزشمند برای تأمل، مداقه و بازخوانی در مسیر طی شده و مقصد نهایی برای ساختن جامعه نمونه و مطلوب اسلامی و حرکت به سوی تمدن اسلامی و در نهایت حکومت عدل و عدل گستر مهدوی است.
عزیز جوانپور با بیان اینکه شناساندن جایگاه تبریز در نهضت مشروطه از جمله اهداف برگزاری این همایش است افزود : نقش تبریز در این نهضت بر کسی پوشیده نیست چرا که مردم این شهر به دنبال ظلم‌های حکومت قاجار، بر اساس آرمان عدالت خواهی، اولین عدالتخوانه را تشکیل دادند.
رئیس دبیرخانه دائمی مشروطه‌پژوهی خاطرنشان کرد : نهضت اصیل، ماندگار و فراگیر مشروطیت در ایران و آذربایجان، حرکتی عمیق برگرفته از مبانی دینی و اعتقادی و مبارزه برای عدالت و عدالت‌خواهی بوده است.
جوانپور گفت: علما و مراجع بزرگ شیعه با اعتقاد و باوری برآمده از کلام و حکمت شیعه پیشگام و همگام با توده متدین ایرانی‌ها، سهم بی‌بدیل و اساسی خود را در نهضت مشروطه‌خواهی و عدالت‌طلبی ایفا کردند.
وی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب بر عدالت در بیانیه گام دوم انقلاب، افزود: عدالت در این بیانیه به طور کامل آسیب شناسی شده است و پس از بررسی و تایید در کمیته علمی دوازدهمین همایش مشروطه نیز به عنوان محور اصلی همایش تعیین شد.
وی اضافه کرد: با افتتاح دبیر خانه دائمی مشروطه پژوهشی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز در ۱۴ مرداد ماه سال گذشته، مقرر شد تمامی فعالیت‌ ها و پژوهش ‌ها با محوریت دانشگاه آزاد انجام شود.
به گفته رئیس همایش ملی “عدالت خواهی از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب اسلامی ” ، بیش از ۱۴۰ مقاله در محورهای مختلف به دبیرخانه همایش ارسال شده که از این تعداد ۳۶ مقاله انتخاب و ۱۸ مورد به طور کامل و ۱۸ مورد نیز به طور خلاصه به چاپ رسیده است.

اورنگی، مسئول بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی نیز با اشاره به اینکه موضوع زنده نگه داشتن مشروطیت به عنوان برنامه محوری بسیج، در اولویت برنامه‌های خود داریم، اضافه کرد: آرمان عدالتخواهی در تبریز معاصر از مشروطه تا انقلاب اسلامی و تا گام دوم انقلاب ادامه داشته و باید تداوم یابد.

وی با تاکید بر اینکه وظیفه همه نهادها گفتمان سازی برای «گام دوم» است و باید آرمان عدالت خواهی را تبیین کنیم.

مسئول بسیج فرهنگیان آذربایجان شرقی، تصریح کرد: معرفی گذشته عدالتخواه تبریز و گفتمان سازی عدالت خواهی از اهداف برجسته این همایش ملی در آذربایجان شرقی است.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی استان و دبیر کمیته رسانه همایش ملی «عدالت خواهی از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب اسلامی» هم در این جلسه گفت: تاریخ همواره شاهد حماسه آفرینی‌ و عدالت خواهی مردم آذربایجان بوده است و مردم آذربایجان تشنه عدالت بوده اند.
جعفر محسنی با اشاره به تاثیرگذاری نهضت مشروطه و عدالت خواهی مردم آذربایجان گفت: طبق مستندات برخلاف برخی انحرافات در جریان مشروطه، مردم با تکیه بر روحانیت راه را ادامه دادند و برگزاری این همایش‌ها سبب نشان دادن نقش تاثیرگذار آذربایجان و تبریز در جریان مشروطه می‎شود.

مفهوم شناسی عدالت از نهضت مشروطه تا انقلاب اسلامی ، مطالعه تطبیقی آرمان عدالت‌خواهی در نهضت مشروطه، انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم ،  آسیب شناسی آرمان عدالت‌خواهی و مسئله نفوذ در نهضت مشروطه، انقلاب اسلامی و بیانیه گام دوم دولت سازی ، تمدن سازی و مسئله عدالت خواهی، آینده‌پژوهی و مسئله عدالت‌خواهی از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب اسلامی ، عدالت ، عدالت خواهی و پیشتازی آذربایجان و تبریز از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب اسلامی و عدالت خواهی در گفتمان مرجعیت و رهبری از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب اسلامی از محورهای این همایش یک روزه است.

 

مطلب پیشنهادی

گزارش تصویری از برگزاری همایش عدالت خواهی که از تلویزیون پخش شد

همایش ملی عدالت خواهی از نهضت مشروطه تا گام دوم انقلاب اسلامی همزمان با ۱۴ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *